На Харківщині буде реалізовано проект з профілактики діабету

Дата публикации

04.04.16.5Харківська область визначена пілотним регіоном для реалізації проекту з профілактики неінфекційних захворювань (НИЗ), в тому числі, діабету, який вважається однією з найнебезпечніших хвороб. Проект реалізовуватиметься на регіональному рівні в шести пілотних областях, а саме: Харківській, Дніпропетровській, Полтавській, Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській та у м. Києві.

Проект розроблений за участю експертів Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні для реалізації принципів європейської політики «Здоров'я - 2020: основи Європейської політики на підтримку дій держави і суспільства в інтересах здоров'я і благополуччя».

За рішенням ВООЗ, в цьому році «Діабет» став темою Всесвітнього дня здоров'я, який щорічно відзначається 7 квітня.

 

Слід зазначити, що кількість хворих на цукровий діабет в нашій країні перевищує 1 млн. 226 тисяч чоловік. При цьому кількість інсулінозалежних хворих на цукровий діабет сьогодні становить близько 190 тисяч, з яких понад 7,5 тисяч – діти. Всього в Харківській області в 2014 році було зареєстровано 85927 захворювань серед дорослого населення, в 2015 році цей показник зріс і склав 86300 захворювань. Серед дітей у віці від 0-17 років в 2014 році було зареєстровано 631 випадок захворювання на діабет, в 2015 році кількість хворих дітей збільшилася до 652.

У світі в 2012 році це захворювання стало безпосередньою причиною близько 1,5 мільйона випадків смерті, причому більше 80% з них припали на країни з низьким і середнім рівнем доходу. За прогнозами ВООЗ, до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті. Всього, за даними Міжнародної діабетичної федерації, на діабет хворіють 285 млн. чоловік, і до 2030 року кількість людей з цукровим діабетом зросте до 435 млн.

Довідка:

Діабет є хронічним захворюванням, яке розвивається, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру в крові і дає нам необхідну для життя енергію. Якщо він не може потрапити в клітини, де окислюється в якості енергії, то вміст цукру зростає в крові до небезпечних рівнів. У 90% випадків люди хворіють на діабет другого типу – коли підшлункова залоза виробляє недостатню кількість інсуліну, захворюваність можна коригувати. Він успадковується з вірогідністю 80%, а якщо хворіють і батько, і мати, ймовірність його розвитку у дітей досягає 100%. Згодом високий вміст цукру в крові серйозно ушкоджує важливі системи органів, викликаючи інфаркт, інсульт, пошкодження нервів, ниркову недостатність, сліпоту, імпотенцію та інфекції, які можуть привести до ампутації нижніх кінцівок.

Причиною діабету в багатьох випадках є: надмірна вага, переїдання, захворювання підшлункової залози, вірусні інфекції (краснуха, вітряна віспа, епідемічний гепатит, грип та ін.), Артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, нервовий стрес, вік людини.

Кращою профілактикою діабету є здоровий спосіб життя:

  • раціональне повноцінне харчування,
  • прогулянки на свіжому повітрі,
  • здоровий сон,
  • дотримання гігієни,
  • відсутність емоційних стресів,
  • відмова від шкідливих звичок,
  • регулярні фізичні навантаження,
  • загартовування і обов'язкові профілактичні обстеження.

Інформацію надав Харківський обласний центр здоров'я.

Офіційний сайт Печенізької районної ради

Автор дизайна Антон Балабай ( E-mail: soad.contender2@mail.ru)