РЕЗЕРВІСТИ ТА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ ПЕЧЕНІЗЬКОГО РАЙОНУ ЗАЛУЧАЮТЬСЯ НА МАСШТАБНІ ЗБОРИ УЧАСНИКІВ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ОБОРОНИ

За рішенням Начальника Генерального штабу Збройних Сил України та згідно розпорядження Харківського обласного військового комісаріату з 28 серпня протягом десяти діб сплановано проведення навчальних зборів із залученням особового складу Чугуївського батальону обласної бригади територіальної оборони.

На збори залучаються резервісти другої черги та військовозобов'язані віком від 18 до 60 років із Печенізького, Чугуївського, Вовчанського та Великобурлуцького районів. Печенізький районний військовий комісаріат проводить роботу по відбору і залучення визначеної кількості кандидатів для участі у спланованому заході.

Головною метою заходу є підготовка резервістів до захисту рідного краю, теоретичні та практичні знання надаватимуть висококваліфіковані військові інструктори. Збори пройдуть на базі Харківського університету цивільного захисту України (Фігуровка), який забезпечить розташування учасників і проведення з ними вогневої, пожежної та медичної підготовки, окремі програми передбачені для снайперів, розвідників та представників інших військових підрозділів. Бойові стрільби заплановано провести на полігоні військової частини А0501 (с.Башкирівка Чугуївського району).

Що потрібно знати резервістам та керівникам підприємств, установ і організацій:

Військовозобов’язані, яким надійшла повістка, зобов’язані прибути за адресою та в час, зазначені у повістці. У повістці на залучення на навчальні збори має бути вказано термін і вид зборів.

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період, ураховуючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності (ч. 11 ст. 29 Закону Про військовий обов'язок і військову службу).

Тож, роботодавець має увільнити працівника від роботи на час проведення зборів. Якщо у штаті є працівники, які нещодавно проходили військову службу, роботодавець має бути готовий до того, що незабаром таких працівників буде призвано на військові збори

Після отримання повістки військового комісаріату роботодавцю необхідно видати наказ про увільнення працівника від роботи на час проходження, в якому зазначити підставу увільнення від роботи, вид зборів, період увільнення від роботи, обсяг гарантій, наданих працівнику законодавством (додаткових гарантій, передбачених колективним договором).

Призов і перевезення військовозобов’язаних до місця проведення зборів та в зворотному напрямку здійснюють військові комісаріати. Оскільки гарантії призваним на збори працівникам надаються не тільки на період зборів, а й на час проїзду до місця їх проведення і назад, період увільнення працівника від роботи визначають на підставі документів, виданих військовим комісаріатом.

Якщо працівник з’явився на роботі пізніше дати закінчення зборів, визначеної у повістці військового комісаріату, на підставі якої видано наказ про увільнення від роботи, необхідно встановити причини затримки.

Якщо зміна строків повернення працівника із військової частини зумовлена проблемами, пов’язаними із перевезенням до місця проживання, необхідно звернутися до військового комісаріату й отримати документ, що підтверджує цей факт. На підставі отриманого документа видають наказ про продовження строку увільнення працівника від роботи.

Сектор взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату райдержадміністрації