24 листопада - День пам’яті жертв Голодомору

24.11.18.1Звернення Печенізької районної ради з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років

На долю нашого народу випало чимало трагічних випробувань: століття національного гноблення, жахіття братовбивчих війн і нелюдські репресії тоталітарного режиму, зокрема Голодомору.

Зі страхом і відчаєм згадують про цю трагедію очевидці. Бо нам роками нав’язували віру в те, що в Україні не було Великого голоду, приховували страшну правду. Але кожна українська родина відчула холодну руку голодної смерті, яка не розрізняла своїх жертв ні за віком, ні за статтю. Українська нація постраждала від найжорстокішого злочину людства – Голодомору-геноциду.

Наш народ виявив надзвичайну твердість і мужність, подолавши жах Великого голоду та його наслідки, виборов незалежну державу. Прикро, але й нині цей страшний факт намагаються викреслити з нашої свідомості, з життя наших батьків і дідів.

Минають десятиліття, але зболена пам’ять про закатованих і заморених голодом мільйонів українців щоразу нагадує нам про суворий урок національної історії. Він ще довго озиватиметься пересторогою нинішньому та прийдешнім поколінням.

Печенізька районна рада щорічно вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Ми і сьогодні в жалобі схиляємо голови та щиро молимося за упокій усіх душ українців, заморених голодом.

Голова районної ради Лариса Ярова, депутатський корпус районної ради