В закладах освіти відзначили День Соборності України

100 років тому відбулась вікопомна подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно-Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.

Ця подія ознаменувала собою здійснення віковічних мрій багатьох поколінь українців.

Адже соборність нашої держави означає цілісність нашої землі та єдність наших прагнень на шляху до розбудови квітучої і заможної України. Взаємна готовність працювати над тим, щоб у нашому спільному домі панували мир, закон і благополуччя, невіддільна від почуття національної свободи та гідності.

У цей доленосний час активного становлення нашої державності ми не повинні бути сторонніми спостерігачами, а маємо стати активними творцями власного майбутнього.

Наразі у закладах загальної середньої освіти проходять тематичні заходи до цієї знаменної дати: уроки мужності  «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»; тематичні уроки «Українці у боротьбі за створення власної держави»; бесіди «Соборна України - одвічна мрія народу», виховні години «22 січня - День Соборності України», «Моя Україна – вільна держава», «У єдності наша сила», «Акт воз’єднання двох Україн – одвічне прагнення українського народу до єдності», «Соборна мати -Україна – одна для всіх як оберіг»; створення живого ланцюга від класу до класу «Тільки разом збережемо незалежність!»; учнівська конференція «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє»;   засідання «круглого столу» на тему «Історичне значення об’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки», «Соборна Україна – одвічна мрія народу»; виставки у шкільних бібліотеках «Соборність – це єдність і злагода», «Україна - історія і сьогодення», «Акт злуки!», «Шлях до Соборності».