Питання роздільного збору пластика обговорили в районній раді

Ініціативу щодо збору використаних пластикових пляшок обговорили керівники органів місцевого самоврядування Печеніжчини.

- Головна проблема полягає і в тому, що люди багато смітять, забруднюючи навколишнє середовище, і в тому, що у нас дуже недосконала система поводження з відходами.

Розвинені країни Європи вже давно навчилися не тільки отримувати з відходів енергію, а й заробляти на смітті. Тому експерти зауважують, що Україні вкрай потрібно створювати інфраструктуру з роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів. Втілення ідеї роздільного збору сміття для Печенізького району поки що є новинкою. Ми спробували знайти людей, для яких утилізація пластикових пляшок є бізнесом. Порадившись та обговоривши питання із селищним та сільськими головами, вирішили спробувати почати розділяти хоча б пластикове сміття. Наразі сільські голови визначаються з місцями для встановлення спеціальних контейнерів, і навесні спробуємо почати роботу в цьому напрямку, - говорить голова районної ради Лариса Ярова.

Разом з депутатом районної ради Максимом Ніколаєнком, який пообіцяв надати практичну допомогу у втіленні корисного плану, в районній раді намітили, як використати можливість співпраці з підприємцями з даного питання.