У ПЕЧЕНІГАХ ВІДСВЯТКУВАЛИ СВЯТО МАСЛЯНОЇ

7 березня на площі в селищі Печеніги мешканці району за доброю традицією проводжали зиму та весело святкували Масляну.

Захід відбувся за підтримки голови районної ради Лариси Ярової, першого заступника голови районної державної адміністрації Михайла Никитченка, Печенізького селищного голови Юрія Мариненка.

Цього дня чого тільки не було на святі: пісні співали, танці танцювали, гуморесками смішили, в конкурсах змагалися, призи вигравали, смакотою пригощалися.

Печенізькі колективи презентували власноруч виготовлені сувеніри, випічку та страви української кухні: налисники, вареники, пиріжки, іншу смакоту. Конкурсною комісією було здійснено огляд та куштування масляних страв.

Цього разу було одностайно вирішено: перемогла дружба, хоча за отримання головного призу глядацьких симпатій було одностайно проголосовано на користь колективу відділу освіти.

Учасники свята із радістю активно брали участь у веселих забавах. Двобій подушками на колоді, перетягування канату, конкурс гирьовиків, лазіння на стовп за подарунками – ці та інші веселі й цікаві забави були родзинкою смачного свята.

Дітлахи залюбки веселилися, стрибаючи на залишках снігової гірки, граючи й танцюючи. А вже опісля забав і до столу можна. Всіх охочих на святі частували смачним бульйоном, пловом, гарячим чаєм, бубликами та млинцями.

Завершилися народні гуляння обрядовим вогнищем, на якому було спалено опудало Марени, що символізує прощання з зимою та всіма проблемами й негараздами.