Печенізький район взяв участь у проекті «Азимут культурного розвитку»

У Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова відбувся другий навчальний модуль для учасників проєкту «Азимут культурного розвитку», який впроваджується за підтримки Українського культурного фонду та Харківської обласної ради. Участь у заході взяли і представники Печенізького району – радник голови Печенізької районної ради Світлана Стадник та в.о.директора краєзнавчого музею Печенізького району ім. Т.А. Суліми Людмила Гур’єва.

Навчальний модуль мав назву «Музей і відвідувач: Шляхи взаєморозуміння» та ставив за мету покращення комунікації музеїв з відвідувачами, що сприятиме реформування роботи культурних установ та створенню належних умов для появи музеїв нового типу.

Проєкт «Азимут культурного розвитку» спрямований на переформатування роботи музеїв Харківщини. Воркшоп із лекцій, тренінгів та практичних занять з провідними мистецтвознавцям, арт-менеджерами та музейниками України допоможе музеям переосмислити свою місію та цінності, знайти нові форми презентації експонатів та каналів комунікації з відвідувачем. Завдяки цьому в подальшому культурні установи зможуть створити власний впізнаваний бренд й розробити унікальну стратегію розвитку. Таким чином у майбутньому музеї Харківщини зможуть стати культурними хабами, здатними стимулювати розвиток громад та покращити туристичний потенціал регіону.

Під час навчання музейники знаходили шляхи перетворення власних музеїв зі сталого місця збереження артефактів на сучасний динамічний простір. Також мали нагоду відвідати Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та ознайомитись з кращими практиками використання музейного простору та роботи з відвідувачами.

Виконуючи практичне завдання, представники історико-краєзнавчих музеїв Харківщини презентували власні напрацювання на тему «Виставка одного експонату», намагалися виокремлювати з колекції музею унікальні предмети, які варті уваги, зважаючи на їх історичну достовірність та  раритетність. Формулювали навколо «знакового» предмету концепцію виставки та підбирали  до неї відповідну  тему. Печенізький район презентував виступи тему «Новобєлгородський каторжний централ».

Учасники проекту попрацювали над темою «Музей & Громада: Вектор у майбутнє» та відвідали сучасний Музей шоколаду в місті Тростянець Сумської області, який є успішним кейсом співпраці музейників з місцевою владою. Після цього за круглим столом обговорили роль культурних установ у формуванні позитивного іміджу та привабливості міста. Цей модуль допоможе музеям покращити діалог з органами місцевого самоврядування та розробити інструментарій для формування позитивного іміджу в інформаційному просторі.

За матеріалами Харківської обласної ради