Лариса Ярова привітала педагогів району з новим навчальним роком

30 серпня 2019 року в актовій залі Печенізького ліцею ім. Г.Семирадського відбувся районний педагогічний форум «Сучасна освіта Печеніжчини: доступність, якість, визнання». У роботі педагогічного форуму взяли участь голова районної ради Лариса Ярова, заступник голови райдержадміністрації Ольга Кизим, начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Прохорчук. У залі присутні педагогічні колективи закладів освіти району, органи місцевого самоврядування, голови батьківських комітетів, учні та батьки.

Із вітальним словом до освітян Печеніжчини звернулася голова Печенізької районної ради Лариса Ярова. Вона відзначила, що перед нами усіма стоїть серйозне завдання. Спільними зусиллями педагогів, органів влади, місцевого самоврядування, в тому числі районної ради, нам необхідно створити всі комфортні умови для навчання, щоб кожна дитина, кожен школяр мав можливість отримати високоякісну освіту в своїй рідній школі. І до цієї наполегливої та глобальної праці повинні долучитися всі, хто живе у Печенізькому краї, любить наших дітей та свою Батьківщину.

Протягом минулого навчального року депутатський корпус районної ради схвалив низку цільових програм та рішень, спрямованих на розвиток і вдосконалення освітньої галузі. Не було жодного пленарного засідання, на якому б не розглядались освітні питання.

Особливу увагу районна рада приділяє шкільному самоврядуванню освітніх закладів району. Постійно проводяться зустрічі активних старшокласників, членів учнівського самоврядування з виконавчим апаратом та депутатським корпусом районної ради, Харківської обласної ради і обласної державної адміністрації. Лідери учнівського самоврядування беруть участь в пленарних засіданнях сесій, в робочих нарадах та різноманітних районних заходах.

Таким чином ми виховуємо майбутніх лідерів, керівників, менеджерів, управлінців, політиків, людей з широким світоглядом.

Наступним важливим кроком у мотивації дітей до навчання, проведення наукових досліджень, розвитку творчості і досягнення спортивних вершин є прийняття рішення районної ради про виплату грошових винагород кращим педагогічним працівникам та стипендій обдарованим і талановитим учням.

В цьому році сертифікати на отримання стипендій та Відзнаки Печенізької районної ради отримали 40 лауреатів, серед яких призери шкільних олімпіад, переможці фестивалів та конкурсів вокального та хореографічного мистецтва, випускники, що мають високий бал зовнішнього незалежного оцінювання, Чемпіони відділення важкої атлетики, вихованці гуртків «Образотворче мистецтво», «Конструювання та моделювання одягу», «Цифрова фотографія», «Різьблення по дереву» та «Авіамоделювання».

Свої нагороди також отримали 24 педагоги-наставники, які докладають максимум зусиль на шляху до перемог наших юних талантів.

Про пріоритетність освітньої сфери красномовно свідчать і проекти, які були обрані переможцями обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє». В цьому році із восьми проектів, які були визнані переможцями, шість стосуються закладів освіти району. Всі проекти цікаві, амбітні і вкрай необхідні для розвитку освітнього процесу в районі.

Лариса Володимирівна подякувала всім, хто на своєму робочому місті досягає нових професійних звершень, хто працює «з вогником», творчо, з натхненням, хто прагне досягти нових вершин.

«Перемога – це ще не все, все – це постійне бажання перемагати», - зазначила голова райради.

Лариса Ярова привітала із призначенням на посади директорів Мартівського ліцею - Тетяну Штанкевську та Печенізького ліцею ім. Г.Семирадського - Оксану Помиляйко. Також голова райради вручила Сертифікати на отримання грошових винагород педагогам - Катерині Чугай та Жанні Уманській, які не змогли бути присутніми на урочистому нагородженні.

Освітян району також привітала заступник голови райдержадміністрації Ольга Кизим.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації Наталія Прохорчук виступила з доповіддю на тему «Підсумки розвитку освіти району у 2018/2019 навчальному році та пріоритетні завдання на 2019/2020 навчальний рік».

Під час форуму виступили директор Мартівського ліцею Тетяна Штанкевська на тему «Формування позитивного іміджу закладу освіти», вчитель початкових класів Артемівського НВК Ірина Куц на тему «Нова українська школа: дитина в центрі освітнього простору», заступник директора з навчально-виховної роботи Печенізького ліцею ім. Г.Семирадського Лариса Байбак на тему «Інклюзія як невід’ємна складова НУШ», представник батьківської громади Печенізького ліцею ім. Г.Семирадського Оксана Дроздова про співпрацю батьківської громадськості та закладу освіти в умовах НУШ.

В холі ліцею була організована виставка, на якій був представлений кожен навчальний заклад району.