У Печенігах реалізовано міні-проект «Заради здоров’я людей»

Другий місяць осені починається з особливої дати. 01 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. А в Україні це також і День ветерана. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. В Україні кожен 5-й мешканець – це особа похилого віку, шоста їх частина - самотні люди. Для переважної більшості громадян похилого віку, ветеранів праці дуже актуальним стає питання оздоровлення, питання доступності до соціальних послуг.

01 жовтня 2019 року голова районної ради Лариса Ярова відкрила міні-проект«Заради здоров’я людей», реалізований в рамках обласного конкурсу розвитку територіальних громад «Разом у майбутнє». На базі комунальної установи «Печенізький територіальний центр соціального обслуговування Печенізької районної ради Харківської області» обладнали кімнату для реабілітації та оздоровлення громадян.

Лариса Володимирівна наголосила, що завдяки співпраці Харківської обласної ради, Печенізької районної ради та ініціативної групи активних громадян селища Печеніги вдалося реалізувати даний проект, який дасть змогу мешканцям Печеніжчини отримувати якісні реабілітаційні, соціальні та оздоровчі послуги.

Метою реалізації міні-проекту «Заради здоров’я людей» є надання соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам, забезпечення максимально результативного відновлення втрачених, порушених функцій, підвищення якості, адресності, доступності та масовості надання соціальних послуг, впровадження інноваційної послуги – надання оздоровчої послуги.

В рамках реалізації цього проекту в кімнаті було здійснено поточний ремонт (проклейка шпалер, заміна 2 дверей, заміна підлоги, модернізація системи освітлення та інші будівельні роботи), придбано та встановлено обладнання для профілактики захворювань та оздоровлення (шведська стінка, кровать NUGABEST № 6, масажний стіл, масажер для рук і ніг, масажер для шиї, аплікатор Ляпко, валик Ляпко, апарат для приготування синглентно-кисневих коктейлів, небулайзер, апарат для стоп, турманієві накладки для суглобів, тонометр та інше обладнання, яке було виготовлене на замовлення). В оновленій та обладнаній кімнаті проводитимуться заходи по відновленню, підтримці та збереженню здоров’я громадян Печеніжчини.

Загальна вартість проекту складає – 299  980 грн., з них кошти обласного бюджету -149 990 грн., кошти районного бюджету – 134 991 грн., кошти конкурсанта – 14 999 грн.

Ларису Володимирівну тепло зустріли та показали кімнати, де найстарші мешканці селища займаються творчістю. Жінки презентували свої роботи на виставці, яка засліплює своєю різноманітністю і красою: тут представлені вишиванки ручної роботи, ляльки, виготовлені власноруч, штучні квіти, ікони та картини, вишиті хрестом, гладдю, бісером, різноманітні поробки. Наші берегині щиро дякували голові районної ради за постійну турботу про них, дуже раділи відкриттю реабілітаційної кімнати, адже обладнання цієї кімнати допоможе їм боротися з недугами.

На знак подяки подарували свій вірш:

"Вот настал и наш черед:

Мы пришли на новоселье.

Заходи, честной народ!

Посмотреть наши владенья.

Вот хоромы, так хоромы!

Все, что надо для души!

Туалет с водой горячей,

Комнаты так хороши!

А массажный кабинет!

Ну нигде такого нет!

А на этой вот кровати

Вылечимся сразу мы.

Из 70-летних теток- бабок

Станем пионерами.

Потому что цену ей

Лишь тогда узнаешь,

Когда от болезней всех

Вмиг тебя избавит.

Тренажеры все, что здесь,

Тоже очень хороши.

Есть, где бегать, есть, где сесть.

Хочешь – стой, а хош - пляши.

Мы очень любим этот дом:

Спокойствие находим в нем,

Все праздники здесь встречаем

И дни рожденья отмечаем.

Без водки, без пива,

А с рюмкой вина.

И ту выпиваем мы все не до дна.

Чем занимаемся здесь – не секрет.

Бездельникам радости, счастья здесь нет.

Мы клеим, мы шьем, мы творим.

Вместе мы все обо всем говорим.

Спасибо всем, кто создал нам уют!

Мы верим: здесь нас любят и ждут.

Мы обещаем все здесь беречь

И каждый день ждать с вами нових встреч".