Короткі відомості про Печенізький район

Печенізький район розташований в північно-східній частині Харківської області на відстані 50 км від обласного центру —
м. Харкова.

Місцевість району  є кордоном двох великих історико-культурних зон — лісостепу й степу.

Клімат — помірно-континентальний, середньорічна температура повітря складає 7,8 С.

Загальна площа території району — 467, 5 кв. км. Основна її частина — сільськогосподарські угіддя — 30, 08 тис. га, в т.ч. ріллі — 24, 4 тис. га; пасовищ — 3, 9 тис. га; сінокосів — 2,6 тис. га.

Печенізький район — надзвичайно багатий на природні ресурси.

Родючі чорноземи займають 63% його території.

Дубових, соснових лісів та інших лісовкритих площ — 9,1 тис. га, що становлять п’яту частину від загальної площі території району.

Відмінною особливістю району є його значний природоохоронний фонд, який займає 24% території і включає в себе 5 заповідних об’єктів.

Водні ресурси представлені Печенізьким водосховищем з площею дзеркала  3,6 тис. га і річкою Сіверський Донець, їх береги — мальовнича курортна зона, на якій розміщені бази відпочинку і є можливість подальшої розбудови курортно-туристичної інфраструктури.

Чисельність населення району становить 11 тис. чоловік.